Göz çevresi morlukları lazer tedavisi

gozalti-morluklari-lazer-tedavisi

  
Göz altı morlukları hiç şüphesiz insanları olduğundan daha yaşlı, uykusuz ve yorgun gösteriyor.  Nedenlerine buradaki yazımızda değindiğimiz göz altı morluklarının morluklarının birden fazla tedavi yolu olsa da bunların arasında göz altı lazer tedavisinin etkili bir yöntem olduğu söylenebilir.

Gözaltı ve Göz  Çevresi Morlukları Lazer Tedavisi:


Genelde üç temel nedenden oluşan (gözaltı çevresinde renk hücrelerinin fazlalığı, yine aynı bölgelerde damarların fazla olması ve derinin normalden daha bir ince tabakaya sahip olması)

Göz çevresi morluklarında lazer tedavisinden amaç burada;


1-) Eğer bölgede damar fazlalığı varsa belli bir seviyeye indirmek,
2-) Pigment yani renk fazlalığı varsa rengi azaltmak
3-) Cildi yenilemek

    Gözaltı lazer tedavisi ana tedavi olarak kullanılabilir ve vitamin enjeksiyonu takviyesi ve PRP yardımcı tedavilerle desteklenebilir.

   Lazer tedavileri genel olarak iki üç hafta aralıklarla en az üç dört seans uygulanır. Bu tedavinin sonucunda göz altı renginde belli bir açılma sağlanmaya çalışılmaktadır.
  Daha sonra, kaliteli bir netice elde etmek için ilgili bölgelere vitamin veya dolgu tedavisi yapılabilir.

Gözaltı morlukları artık günümüzde iki çeşit lazer yöntemiyle uygulanmaktadır.
Bunlardan birincisi ve en çok tercih edileni: Franksiyonel lazer tedavisidir.

1 ila 4 seans arası süren Franksiyonel lazer tedavisinin daha çok tercih ediliyor olması daha başarılı sonuçlanıyor alınıyor ve ve seansların daha kısa sürüyor olmasıdır.

İlaveten, Fraksiyonel karbondioksit lazer tedavisinde iyileşme süreci de çok hızlıdır. Bu yüzden krem ve jel tedavilerine göre çok daha başarılı ve uzun vadeli olduğu söylenebilir. Bu tedavide genelde en geç 10 gün sonra tedavinin neticesi kendini belli etmeye, göz çevresinin eski haliyle yeni hali arasındaki fark ortaya çıkmaya başlar.
Franksiyonel lazer, derinin en alt tabakalarına kadar siyaret edebilen araçtır. Bu tedavi sonrası kalıcı sonuç alma ihtimali yüksektir.

Diğer göz altı lazer tedavisi de Erbium Lazer tedavisidir. Tek seanslık olup, göz çevresine lokal anestezi yapılarak gerçekleştirilmektedir.


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder